› LABORATUVAR MOBİLYALARI C-TİP TAŞIYICI SİSTEMLER| Laboratuvar Mobilyaları

Laboratuvar MobilyasıC - Tip Taşıyıcı Konstrüksiyon, laboratuar tezgâhlarının iskeletini oluşturur ve gerek sistemin ve gerekse tezgâh üzerinde kullanılacak cihazların ağırlığı alt dolaplara taşıtılmaz. 30 x 60 x 2 mm kutu profilden demonte olarak üretilip, anti asit epoxy boya ile boyandıktan sonra 200 derecede fırınlanmıştır. Bunun dışında konstrüksiyonun duvara bakan arka kısmı, sistemde kullanılacak alt yapı tesisatlarının geçeceği ve kolayca monte edilebileceği tarzda dizayn edilmiştir. Tezgâh alt dolapları bu sisteme askılı şekilde monte edilir veya sistem içerisinde mobil hareket eder. Bu sistemin kullanıcılara sağladığı en önemli özellik, gerektiğinde hiç bir taşıyıcı özelliği olmayan askılı dolapların ve arka panellerin kolayca sökü lerek arkada bulunan tesisatlara müdahale edilebilmesidir. C -Tip taşıyıcı konstrüksiyon boyları 450 ile 1800 mm arasında değişir. Uygulanacak projedeki tezgâh boylarına göre bu modüller sistematik bir şekilde kullanılır.

Taşıyıcı sistemin yan ayaklarının zemine temas eden kısımlarında, gerek yükseklik denge ayarı ve gerekse korozyonu önlemek için tasarlanmış vidalı sert PVC den mamul tabanlar vardır. Bu tabanlar ile birlikte konstrüksiyon yüksekliği oturarak çalışılan tezgâhlarda 720 mm, ayakta durarak çalışılan tezgâhlarda ise 870 mm dir.

Laboratuvar Mobilyası
Laboratuvar Mobilyası

Yapılacak tezgâh duvarda veya ortada ayrı bir enerji paneline monte edilecekse yan ayakların arka kısımları bu enerji paneline demonte olarak takılacak şekilde dizayn edilir. Bu şekilde gerektiğinde tezgâh enerji panelinden kolayca sökülüp komple ayrılabilir. Tesisatlara yapılabilecek daha büyük müdahalelere bu şekilde imkân sağlanır.

Dolap olmayan ve genellikle oturma boşluğu olarak kullanılan kısımların arkası, dolapların arka hizasından metal paneller ile kapatılmıştır. Eğer dolaplar askılı şekilde sabitlenmeyip, mobil olarak kullanılacaksa bu defa arka tesisat boşluğu önü komple metal paneller ile kapatılır. Bu şekilde arkada bulunan tesisat boşluğu dekoratif bir şekilde kapatılmış olur. Taşıyıcı konstrüksiyonun sağ ve sol bitiş kısımlarında da arka tesisat boşluğunu yandan kapatacak metal paneller vardır. Bu paneller hem duvar montajlı ve hem de panel montajlı tezgâhlar için aynı standarttadır.

Laboratuvar Mobilyası
Laboratuvar Mobilyası

Dolap olmayan ve genellikle oturma boşluğu olarak kullanılan kısımların arkası, dolapların arka hizasından metal paneller ile kapatılmıştır.

Eğer dolaplar askılı şekilde sabitlenmeyip, mobil olarak kullanılacaksa bu defa arka tesisat boşluğu önü komple metal paneller ile kapatılır. Bu şekilde arkada bulunan tesisat boşluğu dekoratif bir şekilde kapatılmış olur.

Taşıyıcı konstrüksiyonun sağ ve sol bitiş kısımlarında da arka tesisat boşluğunu yandan kapatacak metal paneller vardır. C-Tip taşıyıcı konstrüksiyon olmayan Bazalı tip tezgâhların oturma boşluğu panelleri ile tezgâh yan kapatma panelleri diğerlerinden farklı olarak direk dolaplara monte edilirler. Genişlik ve yükseklikleri de tezgâh

Laboratuvar Mobilyası
Laboratuvar Mobilyası