TEZGAH YÜZEYİ ALTERNETİFLERİ

Anasayfa » Laboratuvar Mobilyaları » Tezgah Yüzeyi Alternatifleri

› LABORATUVAR MOBİLYALARI TEZGAH YÜZEYİ ALTERNETİFLERİ | Laboratuvar Mobilyaları

Laboratuar Tezgahlarının hiç şüphesiz en önemli kısmı Tezgah Yüzeyleri dir. Tezgâh yüzeyleri, kurulacak laboratuarlarının kullanım özelliklerine göre değişkenlik arzeder. Genel bir Laboratuarda, Yaş Kimya, Enstürmental Analiz, Mikrobiyoloji vb. değişik tipte analizlerin ayrı ayrı yapıldığı bölümlerde yine farklı dirençlere sahip Tezgah yüzeyleri kullanmak gereklidir. Firmamız tezgâh yüzeyi konusunda oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Bu çeşitlilik müşterilerimize tek bir ürüne bağlı kalmadan, her laboratuarın özelliğine göre ve amacına uygun bir malzemeyi seçme imkânı sağlar. Şimdi bu alternatifleri ve kullanıldığı alanları görelim. Test Raporları verilecektir.

Laboratuvar Mobilyası

Laminat Tezgâh yüzeyi 0.60 mm kalınlıkta HPL laminatın 30 mm kalınlığında MDF veya kullanılacak mekâna göre sunta üzerine preslenip, ön kısmının postforming, yan ve arka kenar bitimlerinin ise 3 mm PVC masif yapılması ile oluşan tezgâh yüzeyidir. Bazı durumlarda dörtkenarı da PVC masif yapılabilir. Hiçbir kimyasal ve ıslak analiz gerektirmeyen Kuru tezgâhlarda ve laboratuar tipi çalışma masalarında kullanılır.

Laboratuvar Mobilyası

Playwood (Masif) Tezgâh yüzeyi 25 mm kalınlıkta Gürgen kontrplak veya masif malzemenin, kenar bitimlerinin işlenmesi, yüzey cilasının yapılması gibi bir dizi işlemden geçtikten sonra Tezgah yüzeyi haline getirilmiştir. Bu malzeme laboratuarlarda sıkça kullanılan bir alternatif olmayıp, sadece Ağır İş masalarında kullanılır. Gerekli durumlarda bir kenarına mengene bağlanabilir. Opsiyonel olarak yüzey kısım kauçuk veya benzerİ malzemelerle kaplanabilir.

Laboratuvar Mobilyası

Compact Laminat Tezgâh yüzeyi bilinen adı ile Yüksek basınçta sıkıştırılmış HPL (High Pressure Laminated) Phenolic Resin tezgah yüzeyidir. Tezgâh kalınlıkları 12 ile 20 mm arasında değişir. Dış yüzey tabakası asit ortamına karşı orta derecede dayanıklıdır. Bunun dışında darbelere, ısıya ve suya karşı dayanımı yüksektir. Fiziksel ve Enstürmental Analiz Laboratuarlarında güvenle kullanılabilir. Yoğun asitlerin kullanılmadığı yaş laboratuarlarda kullanılabilir. Evyeler bu yüzeye de alttan monte edilebilir..

Laboratuvar Mobilyası

Trespa Tezgâh yüzeyi de yine bir Compact Laminat olup Phenolic Resin tezgah yüzeyidir. Diğer Compact’lara artı olarak Dış yüzey tabakası asit ortamına karşı yüksek derecede dayanıklıdır. Tezgâh kalınlıkları 12 ile 20 mm arasında değişir. Bunun dışında darbelere, ısıya ve suya karşı dayanımı yüksektir. Fiziksel ve Enstürmental Analiz Laboratuarları dışında Yaş Kimya laboratuarlarında da güvenle kullanılabilir. Evyeler bu yüzeye de alttan monte edilebilir.

Laboratuvar Mobilyası

Corian DuPont ürünü olup, 1/3 oranında akrilik reçinesi ve 2/3 oranında doğal minerallerden oluşan masif, gözeneksiz, homojen bir yüzeyidir. Doğal ana mineral, alüminyumun çıkartıldığı bir maden cevheri olan boksitten elde edilen Alüminyum Trihidrat’tır. (ATH) Kendi kalınlığı 12 mm olup, 18 mm MDF üzerine aplikasyonu ile birlikte tezgah kalınlığı 30 mm, Islak laboratuarlarda su tutucu kenarlıkları ile 37 mm olmaktadır. Anti bakteriyel bir yüzeye sahip olması itibarı ile Mikrobiyoloji Laboratuarlarında kullanılmaktadır.

Laboratuvar Mobilyası

Paslanmaz Tezgâh yüzeyi 1,00 ve 1,20 mm kalınlıkta 316 AISI Cr/Ni paslanmaz çelikten üretilmiştir bitmiş tezgah kalınlığı 30 mm, su tutucu yükseltileri ile de 37 mm olmaktadır. İç kısımda yine aynı malzemeden tezgah yüzeyini güçlendirecek takviyeler vardır. Özellikle ıslak laboratuarlarda kullanıldığı için arka kısmında yekpare 100 mm sırtlık yapılmaktadır. Perchloric asit ile test yapılan ıslak laboratuarlarda ve Çeker Ocaklarda kullanılır.

Laboratuvar Mobilyası

Epoxy Resin Tezgâh yüzeyi tamamen blok halinde üretilmiş kimyasal esaslı bir tezgah yüzeyidir. Tamamen homojen bir malzeme olup asit ortamına karşı yüksek derecede dayanıklıdır. Bunun dışında darbelere, ısıya ve suya karşı dayanımı da oldukça yüksektir. Muhtelif kalınlıkları olmasına rağmen en uygun kalınlık 19 mm olup kenar yükseltileri ile 25 mm dir. Kimyasal Analiz Laboratuarlarında ve Çeker Ocaklarda sorunsuzca kullanılabilir. Aynı malzemeden Evye ve drip cupları da mevcuttur

Laboratuvar Mobilyası

Stoneware Tezgâh yüzeyi de yine bloklar halinde üretilmiş yekpare, DIN EN 12916 Standartlarında üretilmiş Endüstriyel Seramik tezgah yüzeyidir. Tezgah kalınlığı 26 mm, kenar yükseltileri ile birlikte 33 mm dir. Dış yüzey tabakası asit ortamına karşı yüksek derecede dayanıklıdır. Bunun dışında darbelere, ısıya ve suya karşı dayanımı oldukça yüksektir. Kimyasal Analiz Laboratuarlarında ve Çeker Ocaklarda sorunsuzca kullanılabilir. Aynı malzemeden Evye ve drip cupları da mevcuttur