LABORATUVAR MOBİLYALARI

Anasayfa » Laboratuvar Mobilyaları

› LABORATUVAR MOBİLYALARI | Laboratuvar Mobilyaları

Firmamız her türlü Laboratuvar Mobilyası ihtiyacı için bol alternatifli modüler mobilya sistemi mevcuttur. Uzun yıllar kullanmaya devam edeceğiniz sağlam ve yüksek kaliteli ürünlerimiz siz müşterileimize sunmaktayız.

Laboratuvar alanında doğru mobilya seçimi; hem görsel bir mükemmelliği yansıtırken, aynı zamanda fonksiyonel ve çok yönlü kullanım seçenekleri ile düzenli, pratik ve esnek ek alanlar yaratır. Müşteri ihtiyacına ve mekanın mimarisine uygun olarak tasarlanabilen tezgahlar ve saklama dolapları hareketli ve sabit olmak üzere çeşitli kapı ve çekmece kombinasyonları ile donatılabilir.

Laboratuar Mobilyaları üç ayrı tipte imal ve monte edilmektedir.

• Askılı dolap sistemi
• Mobil dolap sistemi
• Bazalı dolap sistemi

Laboratuvar Mobilyası

Laboratuvar Mobilyası

Askılı dolap sistemi: Bu sistemde tezgâh alt dolapları ayrıca dizayn edilmiş C – Tip metal konstrüksiyona asılır. Bu şekilde dolap ile zemin arasında 180 mm yüksekliğinde bir boşluk oluşur. Bu sistemin en önemli özelliği ve kullanıcıya sağlayacağı avantaj, tezgah üzerinde kullanılacak cihaz ağırlıklarının dolaplara taşıtılmaması, gerektiğinde alt dolapların çıkarılması halinde bile tezgah işlevini görebilmesidir. Askılı dolaplar istenmesi C-Ayak içerisinde kolayca yer değiştirebileceği gibi, raylı sistem uygulanabilir.

Mobil dolap sistemi: Bu sistemde tezgâh alt dolapları ayrıca dizayn edilmiş C – Tip metal konstrüksiyon içerisinde zeminde hareket eder. Askılı tezgâh sistemi ile tamamen benzer olup, sadece dolaplar C-Tip ayağa asılmaz. Aynı tip dolaplara yerden 100 mm yüksekliğinde boşluk oluşturacak şekilde 4 adet rulet takılmıştır. Bu ruletlerin ön kısımda bulunan iki tanesi frenlidir ve gerektiğinde mobil dolap sabitlenebilir. Mobil dolap sistemince C-Tip ayağın iç arka kısmı panel ile kapatılır.

Laboratuvar Mobilyası
Laboratuvar Mobilyası

Bazalı dolap sistemi: Bu sistemde ayrıca bir taşıyıcı ayak kullanılmaz. Tezgah alt dolapları direk taşıyıcı vazifesi görür. Askılı ve Mobil sistemde kullanılan aynı tip dolapların alt kısmına özel dizayn edilmiş bir baza eklentisi ile sistem oluşturulmuş olur. Tezgah derinliklerine göre dolap arkasında oluşacak tesisat boşlukları, yan kapama panelleri ile izole edilir. Müdahale gerektiren durumlarda bu kapaklardan arka tesisata müdahale edilebilir.